fbpx
Robert Głowacki - doradca restrukturyzacyjny
Menu
Szybki kontaktzadzwoń

Spółki


Autor: Robert Głowacki / Data: 16 kwietnia 2020 / Kategoria:

Zawodowo szczególnie interesuje mnie szeroko pojęta problematyka spółek handlowych. Moją praktykę w tej sferze mogę podzielić na 3 obszary.

Połączenia, przekształcenia, podziały oraz transakcje

Biznes to nieustanne zmiany. Wraz ze zmianą skali działalności, przepisów, w tym podatkowych czy celów biznesowych, pojawiają się potrzeby zmian w strukturach. Doradzam przy wyborze najbardziej optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie przygotowuje niezbędne dokumenty na każdym z etapów zmian korporacyjnych, a mianowicie:

  • na etapie menedżerskim,
  • na etapie właścicielskim,
  • na etapie sądowym.

W sposób kompleksowy pomagam też przy wszelkiego rodzaju transakcjach na udziałach lub akcjach, także tych które są przedmiotem obrotu na rynku regulowanym (share deals) oraz przy transakcjach na majątku (asset deals). Moja pomoc obejmuje wszystkie etapy transakcji, począwszy od badania prawnego i podatkowego, przez przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, negocjowanie tej dokumentacji, analizę i ustanawianie zabezpieczeń oraz asystowanie przy jej zakończeniu, a także stałe doradztwo prawne i nadzorowanie wypełniania zobowiązań z dokumentacji transakcyjnej.

Doradztwo korporacyjne

Funkcjonujący biznes wymaga nie tylko stałej obsługi, ale i tworzenia nowych podmiotów czy struktur. Przygotowuję umowy spółek, statuty lub akty założycielskie. Jeśli jest taka potrzeba, wówczas przygotowuje projekty zmian w tych umowach, statutach lub aktach założycielskich. W toku działalności dbam o przygotowywanie niezbędnych uchwał wspólników lub akcjonariuszy, protokołów zgromadzeń wspólników lub walnych zgromadzeń spółek. Dbam też o to, żeby wszelkie niezbędne formalności były dopełnione przed Krajowym Rejestrem Sądowym, a nowoutworzone podmioty lub dokonane zmiany, sprawnie tam ujawnione.

Spory korporacyjne

W toku prowadzonej działalności biznesowej zdarza się, że wspólnicy rozchodzą się jeśli chodzi o cele oraz oczekiwania. Przekłada się to na biznes, który wspólnie prowadzą, a najczęściej skutkuje podjęciem decyzji o rozejściu się. Wspieram wspólników lub akcjonariuszy w procesie negocjacji wyjścia ze spółek, dobieram najbardziej optymalną formę prawną i podatkową, przygotowuje niezbędne dokumenty, a jeśli nie sposób dojść do porozumienia i niezbędne jest prowadzenie postępowania sądowego, wówczas inicjuję takie postępowanie lub reprezentuje interesy wspólnika, jeśli postępowanie sądowe wywoła druga strona. 

Jeśli potrzebujesz doradztwa w powyższych obszarach lub w temacie spółek handlowych pojawiają się kwestie, które Ciebie nurtują skontaktuj się ze mną za pośrednictwem formularza lub komunikatora.